Wi-fi v každom rohu vášho domova či kancelárie!

Zatiaľ žiadne komentáre

Ako zvýšiť signál siete Wi-Fi?

V modernom svete je nemožné si predstaviť život bez siete Wi-Fi! Wi-Fi potrebujeme všade: doma, v práci, na dovolenke v hoteloch, alebo len v obchodných centrách. Nie je žiadnym tajomstvom, že dva hlavné problémy s Wi-Fi sú spojené s rýchlosťou a pokrytím! Problému rýchlosti sa nebudeme dotýkať ale porozprávame sa o pokrytí a konkrétne o tom, ako zlepšiť signál Wi-Fi. Situáciu pozná takmer každý z nás: kúpili sme router, nainštalovali a v oddialených izbách Wi-Fi nechytá alebo je veľmi slabý signál. V hoteloch alebo v rodinných domoch router je často inštalovaný na prvom poschodí (kde je prítomný signál), a na druhom poschodí signál je už veľmi slabý alebo neexistuje.

Metódy pre zvýšenie Wi-Fi signálu môžme použiť ako doma, v kancelárii alebo v hoteloch (samozrejme, ak ste zamestnanec hotela, a mate prístup k routeru).

Od čoho záleží pokrytie Wi-Fi signálu? Veľa rôznych faktorov: od samotného routeru (počet a sila antén), od steny vo vašej domácnosti, počet susedných Wi-Fi sietí , od umiestnenia routeru, iných prekážok a pod. Nie sú ideálne riešenie pre všetky typy rodinných domov, hotelov či apartmánov. Je nemožné odporučiť konkrétny router, ktorý by vyriešil problémy všetkých na 3-izbových bytov alebo všetkých 2-poschodových domov. Všetci majú rôzne podmienky, rôzne múry, a tak ďalej.

Poďme sa baviť o konkrétnych spôsoboch, ako zlepšiť signál Wi-Fi

 1. Zmena v nastavení routera.

  1.1. Hľadanie a zmena kanálu na routeru. Ak Váš router vidí veľa dostupných zariadení pre pripojenie siete Vašich susedov – všetky z týchto sietí môžu načítavať sa na Váš router čim ho zaťažia. Môžete vyskúšať v nadstaveniach routera nastaviť nejaký statický kanál alebo dať Auto. Tu je treba experimentovať. Ak nie ste leniví, môžete použiť program, inSSIDer – môžete nájsť voľnejší kanál a nastavte ho v nastavení routera.

  1.2. Preložiť svoju sieť v režim 802.11N. Typicky je predvolený na všetkých routeroch bezdrôtovej sieti režim b / g / n (11bgn mix). Ak nadstavíte router na vysielanie Wi-Fi v režime 802.11N prevádzke – môže to zvýšiť nielen rýchlosť, ale aj pokrytie Wi-Fi sieti (ak Váš router je viac ako na jednu anténu). Jediný problém je, že ak máte staršie zariadenia, ktoré nepodporuje režim 802.11N , jednoducho nebude vidieť vašu sieť.

  1.3. Skontrolujte prenosovú kapacitu nastavenia routera. U niektorých routerov je možné nastaviť úroveň výkonu bezdrôtovej siete Wi-Fi. Pokiaľ je známe predvolený je maximálny výkon . Ale môžete skontrolovať.

 

 1. Zvýšenie pokrytia Wi-Fi signálu inými zariadeniami.

  2.1. Inštalácia zosilňovača signálu siete Wi-Fi. Zo všetkých rád, ktoré vám zvyčajne ponuka internet – táto metóda je najdefektnejšia a spoľahlivé.

  Zosilňovač je malé zariadenie, ktoré treba nainštalovať v mieste, kde ešte je signál vášho Wi-Fi ale je príliš slabý. Zosilňovač jednoducho bude ,,dávať,, signál cez seba ďalej.

  Ak signál Wi-Fi v niektorých miestnosť ach slabý – tento problém bude vyriešený. A ak máte viacposchodový dom – umiestnite router na prvom poschodí a na druhom – zosilňovač. Tento systém určite funguje .

  Existuje veľké množstvo rôznych zosilňovačov. Naša voľba, ktorú my používame v kancelárii, doma i na cestách – zosilňovač Netis E +. Dozvedieť sa viac môžete kliknutím na odkaz https://yosenergy.com/obchod/wi-fi-extender-netis-e1/.

  2.2. Kúpa nového routeru, prepnúť do 5 GHz. Môžete si kúpiť silnejší drahší router. Lepšie router s podporou celej rady 5 GHz. Aký je plus 5 GHz? Je to prakticky voľne – teraz väčšina sietí a ďalších zariadení pracujú v pásme 2,4 GHz. Menej prekážok – vyššia rýchlosť a väčšie pokrytie rozsahu.

 

 1. Domáce zosilňovače pre Wi-Fi antény.

  Môžete nájsť veľa inštrukcií na po domácki vyrobený zosilňovačov pre router. Spravidla sa jedná o bežnú fóliu a plechovky. Ak z jednej  strany antény dať list fólie to  signál odrazený od nej bude sa  posielať správnym smerom.Vieme však, že je to všetko nezmysel. Po prvé, porazená plechovka od piva alebo kúsok alobalu nevyzerá dobre, a za druhé – toto na zosilnenie signálu nemá takmer žiadny vplyv. Môžete to vyskúšať.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *