Prečo platiť viacej, alebo teplo nie prepych!

Zatiaľ žiadne komentáre

Nie je to tajomstvom,  že naklady na vykurovanie predstavujú vačšiu časť komunalnych výdajov pre prevažnej vačšiny ludi. Sami sme, ako aj mnohí naše zname privazovame vykon ohrievačou, ked na ulice sa stava teplejšie. Ale človek to je stvorenie teplokrvne a teplo v dome alebo na robote je dôležity faktor pre zdraveho a šťastneho života. Existuje viac spôsobov  ušetriť na vykurovani a zaroveň zostavať v teple. Dnes chceli by povedať о jednom z nich. Reč pôjde о relativne novom javu pre europskeho trha  – infračerveny ohrievač.

 Infračerveny ohrievač — vyhrievacie teleso, ktore odovzdava  teplo do okoliteho prostredia s pomocou infračerveneho žiarenia. Žiarivá energia sa absorbuje okoľnymi povrchmi, a meni ju v tepelnú energiu, nahrievaju ich, ktore zaroveň z tym davaju teplo vzduchu. Toto davá zásadný ekonomický efekt v porovnani z konvekčnym ohrevom, kde teplo podstatne sa vydávaje na ohrev neriadeneho podstropneho priestora.
Okrem toho, z pomocou infračerveneho ohrievača  vznika môžnosť  miestneho ohrevu len tych plôch v priestoru, v ktorych toto je nutne bez ohreva celej veľkosti  priestora; tepelný efekt z infračervenych ohrievačou sa cití odrazu po zapnuti, čo dovoľuje sa vyhnuť predbežneho ohrevu priestora. Tieto faktory znižujú naklady energii.

Ako sa rozmiesťuje teplo pri fungovani infračerveneho ohrievača? (4 druhy predania tepla)

1. Ohrev sten infračervenym teplom = Znižovanie tepelnych strat  a akumulacia tepla v stenach

2. Dodatočný ohrev medzi stenou a ohrievačom= Prirodzeny ohrev vzduchu a plne využitie energii

3. Ohrev priestora a predmetov infračervenym teplom = Akumulacia tepla predmetom  a zniženie spotreby energii

4. Dodatočný ohrev od zahriatých predmetov = Nadobudanie tepla z predmetov a spomaľovanie chladnutia izby

Okrem toho, vačšina moderných infračervenych ohrievačou maju  vostavaný tepelný regulator, ktory  dovoluje ešte viacej šetriť  na  vykurovani.

Aby vybrať spravný ohrievač nutne brať do uvahý rozne faktory, ale najdôležitejšie to je rozmer priestora a akej kvalite akeho zdroju vykurovania bude využitý ohrievač – zakladneho alevo  dodatočneho.

Konečne,  chceli by ešte povedať  o ešte viacej modernom ohrievače, využitie ktoreho má veľku popularnosť  v poslednej dobe – keramicky infračerveny ohrievač, ktorý ovlada všetcimi kladnymi vlastonstiami, ako aj obyčajný infračervený ohrievač, ale pri tomto ma aj rad vyhod!
Možete sa presvedčiť v tomto na priklade keramickeho infračerveneho ohrievača  ENSA – CR500TW.
1.)    Originalny vonkajši vyzor, umožnujuci organicke zapadnuť  do hociakeho interieru.
2.)    Vostavaný tepelný regulator, umožnujuci vybrať  najviac komfortny režim ohreva;
3.)    Stehná pre podlahoveho rozmiestnenia (existuje variant nastenneho montaža);
4.)    Sušiareň pre odevov
5.)    Akumulacia tepla! Umožnuje ohrievať  priestor ešte hodinu a pol po vypnutiu.
6.)    Ultratenký – širka len 1,5 cm!
7.)    Obrana od prehrievania (maximalna teplota priestora 90 °С);

Ako ohrievači Ensa sa liší od elekrickeho konvektora, masleneho radiatora, UFO?

V porovnani s obyčajným elekrickym konvektorom a maslenym radiatorom, ktore ohrevaju len vzduch, ohrievač ENSA využije 2 druhý predania tepla – infračervený a konvekčny. Vdaka stotožneniu dvoch principov ohrava prebieha komplexný a rychlý ohrev priestora, rovnako tak, vynakladaná pre ohreva priestora výkon ohrievača oveľa nižšie. Napriklad, pri podmienkoch, že výška nie viacej 3 m., nа 1 meter štvrcový nutne minimalne 100 V. A využitie infračerveneho vykurovania oveľa znižuje koeficient tepelnych strat, pretože možno vypočitavať na 50-60 V. na meter štvrcový. Takto, využitie pri vykurovani infračervenych ohrievačov ENSA umožnuje  šetriť  30-50% elektroenergii, v porovnani  s tym,  čoho požaduju konvektory, radiatory a t.d. Okrem toho, dodatočne na hospodarnosť ma vplyv využitie tepelneho regulatora. Okrem hospodarnosti, v porovnani z konvekčnymi systemami, infračervene panely ENSA nepoškodi.

Ším ohrievači Ensa sa liší od elekrickeho konvektora, masleneho radiatora, UFO?


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *