Ako zvýšiť signál siete Wi-Fi?

V modernom svete je nemožné si predstaviť život bez siete Wi-Fi! Wi-Fi potrebujeme všade: doma, v práci, na dovolenke v hoteloch, alebo len v obchodných centrách. Nie je žiadnym tajomstvom, že dva hlavné problémy s Wi-Fi sú spojené s rýchlosťou a pokrytím! Problému rýchlosti sa nebudeme dotýkať ale porozprávame sa o pokrytí a konkrétne o tom, ako zlepšiť signál Wi-Fi. Situáciu pozná takmer každý z nás: kúpili sme router, nainštalovali a v oddialených izbách Wi-Fi nechytá alebo je veľmi slabý signál. V hoteloch alebo v rodinných domoch router je často inštalovaný na prvom poschodí (kde je prítomný signál), a na druhom poschodí signál je už veľmi slabý alebo neexistuje.

Metódy pre zvýšenie Wi-Fi signálu môžme použiť ako doma, v kancelárii alebo v hoteloch (samozrejme, ak ste zamestnanec hotela, a mate prístup k routeru).

Od čoho záleží pokrytie Wi-Fi signálu? Veľa rôznych faktorov: od samotného routeru (počet a sila antén), od steny vo vašej domácnosti, počet susedných Wi-Fi sietí , od umiestnenia routeru, iných prekážok a pod. Nie sú ideálne riešenie pre všetky typy rodinných domov, hotelov či apartmánov. Je nemožné odporučiť konkrétny router, ktorý by vyriešil problémy všetkých na 3-izbových bytov alebo všetkých 2-poschodových domov. Všetci majú rôzne podmienky, rôzne múry, a tak ďalej.

Poďme sa baviť o konkrétnych spôsoboch, ako zlepšiť signál Wi-Fi

 1. Zmena v nastavení routera.

  1.1. Hľadanie a zmena kanálu na routeru. Ak Váš router vidí veľa dostupných zariadení pre pripojenie siete Vašich susedov – všetky z týchto sietí môžu načítavať sa na Váš router čim ho zaťažia. Môžete vyskúšať v nadstaveniach routera nastaviť nejaký statický kanál alebo dať Auto. Tu je treba experimentovať. Ak nie ste leniví, môžete použiť program, inSSIDer – môžete nájsť voľnejší kanál a nastavte ho v nastavení routera.

  1.2. Preložiť svoju sieť v režim 802.11N. Typicky je predvolený na všetkých routeroch bezdrôtovej sieti režim b / g / n (11bgn mix). Ak nadstavíte router na vysielanie Wi-Fi v režime 802.11N prevádzke – môže to zvýšiť nielen rýchlosť, ale aj pokrytie Wi-Fi sieti (ak Váš router je viac ako na jednu anténu). Jediný problém je, že ak máte staršie zariadenia, ktoré nepodporuje režim 802.11N , jednoducho nebude vidieť vašu sieť.

  1.3. Skontrolujte prenosovú kapacitu nastavenia routera. U niektorých routerov je možné nastaviť úroveň výkonu bezdrôtovej siete Wi-Fi. Pokiaľ je známe predvolený je maximálny výkon . Ale môžete skontrolovať.

 

 1. Zvýšenie pokrytia Wi-Fi signálu inými zariadeniami.

  2.1. Inštalácia zosilňovača signálu siete Wi-Fi. Zo všetkých rád, ktoré vám zvyčajne ponuka internet – táto metóda je najdefektnejšia a spoľahlivé.

  Zosilňovač je malé zariadenie, ktoré treba nainštalovať v mieste, kde ešte je signál vášho Wi-Fi ale je príliš slabý. Zosilňovač jednoducho bude ,,dávať,, signál cez seba ďalej.

  Ak signál Wi-Fi v niektorých miestnosť ach slabý – tento problém bude vyriešený. A ak máte viacposchodový dom – umiestnite router na prvom poschodí a na druhom – zosilňovač. Tento systém určite funguje .

  Existuje veľké množstvo rôznych zosilňovačov. Naša voľba, ktorú my používame v kancelárii, doma i na cestách – zosilňovač Netis E +. Dozvedieť sa viac môžete kliknutím na odkaz https://yosenergy.com/obchod/wi-fi-extender-netis-e1/.

  2.2. Kúpa nového routeru, prepnúť do 5 GHz. Môžete si kúpiť silnejší drahší router. Lepšie router s podporou celej rady 5 GHz. Aký je plus 5 GHz? Je to prakticky voľne – teraz väčšina sietí a ďalších zariadení pracujú v pásme 2,4 GHz. Menej prekážok – vyššia rýchlosť a väčšie pokrytie rozsahu.

 

 1. Domáce zosilňovače pre Wi-Fi antény.

  Môžete nájsť veľa inštrukcií na po domácki vyrobený zosilňovačov pre router. Spravidla sa jedná o bežnú fóliu a plechovky. Ak z jednej  strany antény dať list fólie to  signál odrazený od nej bude sa  posielať správnym smerom.Vieme však, že je to všetko nezmysel. Po prvé, porazená plechovka od piva alebo kúsok alobalu nevyzerá dobre, a za druhé – toto na zosilnenie signálu nemá takmer žiadny vplyv. Môžete to vyskúšať.


Nie je to tajomstvom,  že naklady na vykurovanie predstavujú vačšiu časť komunalnych výdajov pre prevažnej vačšiny ludi. Sami sme, ako aj mnohí naše zname privazovame vykon ohrievačou, ked na ulice sa stava teplejšie. Ale človek to je stvorenie teplokrvne a teplo v dome alebo na robote je dôležity faktor pre zdraveho a šťastneho života. Existuje viac spôsobov  ušetriť na vykurovani a zaroveň zostavať v teple. Dnes chceli by povedať о jednom z nich. Reč pôjde о relativne novom javu pre europskeho trha  – infračerveny ohrievač.

 Infračerveny ohrievač — vyhrievacie teleso, ktore odovzdava  teplo do okoliteho prostredia s pomocou infračerveneho žiarenia. Žiarivá energia sa absorbuje okoľnymi povrchmi, a meni ju v tepelnú energiu, nahrievaju ich, ktore zaroveň z tym davaju teplo vzduchu. Toto davá zásadný ekonomický efekt v porovnani z konvekčnym ohrevom, kde teplo podstatne sa vydávaje na ohrev neriadeneho podstropneho priestora.
Okrem toho, z pomocou infračerveneho ohrievača  vznika môžnosť  miestneho ohrevu len tych plôch v priestoru, v ktorych toto je nutne bez ohreva celej veľkosti  priestora; tepelný efekt z infračervenych ohrievačou sa cití odrazu po zapnuti, čo dovoľuje sa vyhnuť predbežneho ohrevu priestora. Tieto faktory znižujú naklady energii.

Ako sa rozmiesťuje teplo pri fungovani infračerveneho ohrievača? (4 druhy predania tepla)

1. Ohrev sten infračervenym teplom = Znižovanie tepelnych strat  a akumulacia tepla v stenach

2. Dodatočný ohrev medzi stenou a ohrievačom= Prirodzeny ohrev vzduchu a plne využitie energii

3. Ohrev priestora a predmetov infračervenym teplom = Akumulacia tepla predmetom  a zniženie spotreby energii

4. Dodatočný ohrev od zahriatých predmetov = Nadobudanie tepla z predmetov a spomaľovanie chladnutia izby

Okrem toho, vačšina moderných infračervenych ohrievačou maju  vostavaný tepelný regulator, ktory  dovoluje ešte viacej šetriť  na  vykurovani.

Aby vybrať spravný ohrievač nutne brať do uvahý rozne faktory, ale najdôležitejšie to je rozmer priestora a akej kvalite akeho zdroju vykurovania bude využitý ohrievač – zakladneho alevo  dodatočneho.

Konečne,  chceli by ešte povedať  o ešte viacej modernom ohrievače, využitie ktoreho má veľku popularnosť  v poslednej dobe – keramicky infračerveny ohrievač, ktorý ovlada všetcimi kladnymi vlastonstiami, ako aj obyčajný infračervený ohrievač, ale pri tomto ma aj rad vyhod!
Možete sa presvedčiť v tomto na priklade keramickeho infračerveneho ohrievača  ENSA – CR500TW.
1.)    Originalny vonkajši vyzor, umožnujuci organicke zapadnuť  do hociakeho interieru.
2.)    Vostavaný tepelný regulator, umožnujuci vybrať  najviac komfortny režim ohreva;
3.)    Stehná pre podlahoveho rozmiestnenia (existuje variant nastenneho montaža);
4.)    Sušiareň pre odevov
5.)    Akumulacia tepla! Umožnuje ohrievať  priestor ešte hodinu a pol po vypnutiu.
6.)    Ultratenký – širka len 1,5 cm!
7.)    Obrana od prehrievania (maximalna teplota priestora 90 °С);

Ako ohrievači Ensa sa liší od elekrickeho konvektora, masleneho radiatora, UFO?

V porovnani s obyčajným elekrickym konvektorom a maslenym radiatorom, ktore ohrevaju len vzduch, ohrievač ENSA využije 2 druhý predania tepla – infračervený a konvekčny. Vdaka stotožneniu dvoch principov ohrava prebieha komplexný a rychlý ohrev priestora, rovnako tak, vynakladaná pre ohreva priestora výkon ohrievača oveľa nižšie. Napriklad, pri podmienkoch, že výška nie viacej 3 m., nа 1 meter štvrcový nutne minimalne 100 V. A využitie infračerveneho vykurovania oveľa znižuje koeficient tepelnych strat, pretože možno vypočitavať na 50-60 V. na meter štvrcový. Takto, využitie pri vykurovani infračervenych ohrievačov ENSA umožnuje  šetriť  30-50% elektroenergii, v porovnani  s tym,  čoho požaduju konvektory, radiatory a t.d. Okrem toho, dodatočne na hospodarnosť ma vplyv využitie tepelneho regulatora. Okrem hospodarnosti, v porovnani z konvekčnymi systemami, infračervene panely ENSA nepoškodi.

Ším ohrievači Ensa sa liší od elekrickeho konvektora, masleneho radiatora, UFO?


Как выбрать гироскутер?

Электротранспорт с каждым годом все более тесно входит в наш обиход. Прошли времена, когда к нему относили только трамваи и троллейбусы, прошло даже время, когда на дорогах появились первые электромобили и даже заправки для их. Электровелосипеды и электроскутеры также не новость. Но вот гироскутеры, это на сегодня еще новинка. Новинка, которая спустя год станет таким же повсеместным делом, как проехаться в троллейбусе.

Сегодня мы раскроем, как выбрать гироскутер и что это такое. С последнего и начнем.

 

 1. Что такое гироскутер, гироборд, сегвей, мини сигвей?

Что такое новый вид уличного транспорта? По существу, это доска с двумя колесами, которая приводится в движение электродвигателями питающимися от аккумуляторных батарей. Для сохранения равновесия водителя, в транспорте вмонтирована самобалансировка, работающая на основе нескольких гироскопических датчиков. Благодаря этому, устройство всегда держит равновесие. Управление осуществляется путем наклона. Руль может присутствовать. И предназначено данное транспортное средство совсем не для детей, а в большей степени именно для взрослого человека, которому уже не так просто передвигаться или просто лень.

А теперь начинаем выбирать гироскутер, чтобы купить действительно то, что хочется.

 

 1. Диаметр колес гироскутера, клиренс и шины.

Мы советуем начинать выбор с оценки диаметра колес гироскутера. В современных мини сигвеях и классических он может варьировать от 3 до 20″.  Самые популярные размеры: 4, 6, 8 и 10″. И от этого напрямую будет зависеть скорость и применение транспорта. Чем колеса больше в диаметре, тем большую скорость будет развивать гироскутер. Одновременно, это увеличат клиренс, а значит, проходимость. Зачастую колеса в 4-6″ рассчитаны для помещений, если улица, тогда обязательно максимально ровные поверхности. Колеса на 8-10″ уже способы ездить по кочках, преодолевать песчаные местности и снег. Соответственно шины на скутеры до 6″ идут монолитными, а свыше 8″ – камерными. И логично, что гироскутеры с колесами в 8 или 10″ более мягко проходят неровности, не создавая лишних вибраций и неудобств. Это и увеличивает цену электротранспорта.

 

 1. Максимальная скорость мини сигвея.

Второй важный параметр выбора – скорость. Сигвеи развивают скорость до 30 км/час (иногда и больше), но зачастую классические взрослые мини-сигвеи разгоняются не выше 15-20 км/час. И это вполне достаточно, ведь согласитесь, что на таком транспорте приятно прогуливаться, а не устраивать гонки.

 

 1. Максимальная нагрузка гироскутера.

Каждый мини сигвей имеет свою максимальную рекомендуемую нагрузку, которая варьирует от 60 до 120 кг. Конечно, есть детские гироскутеры, где максимальный порог ниже. При выборе гироборда важно это учитывать, чтобы не допустить быстрого износа электротранспорта.

 

 1. Мощность мини сигвея.

На этот параметр можно особо не обращать внимания при выборе мини сигвея, ведь если основываться на высокую скорость и большой максимальный вес, мощность двигателей не может быть маленькой. Но сопоставляя два гироскутеру с одинаковыми характеристиками скорости, лучше выбирать помощнее. Также не забываем, что в некоторых описаниях мощность указывает  на весь гироборд, а в некоторых – на двигатель. В гироскутере всегда имеется два двигателя, поэтому мощность в целом равна мощности одного двигателя умноженная на два.

 

 1. Дальность поездок гироскутера и аккумулятор.

Все понимают, что чем большая емкость в аккумуляторной батарее, тем лучше. В случае сигвея от этого зависит дальность поездок. Учитывая, что с таким транспортом можно не только играть и прогуливаться, но и брать на работу, ездить за покупками и т. п., тогда намотать за день можно не один километр. Поэтому балансируя с ценой и дальностью, стараемся выбрать оптимальный вариант для себя. В среднем они способны проходить на одной зарядке 15-20 км.

 

 1. Угол подъема гироборда.

Угол максимально возможного подъема равен максимальному углу наклона поверхности гироскутера. Чаще всего он равен 15 градусов, но в дорогих моделях с большими колесами он может доходить и до 30 градусов. Все зависит, по какой поверхности вы будете кататься и какие склоны преодолевать. Конечно, правило, чем больше – тем лучше, и тут работает.

 

 1. Что еще?

Если выбираете дорогую игрушку, тогда присматривайтесь к дополнительным удобствам. Это и сигнализация, и колонки Bluetooth для воспроизведения музыки со смартфона, и светодиодная подсветка, быстрая зарядка, красивый дизайн, качественная сборка. Чем дороже, тем больше будет всех этих дополнений, которые, несомненно, сделают покупку удобнее и интереснее.

 

Обзор моделей мини-сигвеев GoBoard